» » » Затопили сусідів, що робити?

Затопили сусідів, що робити?

Затопили сусідів, що робити?

У нашій країні не можна бути застрахованим від комунальних несправностей і колотнеч. Але в будь-якому випадку необхідно бути підготовленим до форсмажорних обставин і слідувати певним алгоритмом, коли вас або ви затопили сусідів. Правильні кроки врятують ваші нерви і заощадять бюджет.

Затопили сусідів знизу - що робити

  1. Насамперед телефонуйте в аварійно-диспетчерську службу і викликайте ремонтника. Ніякої паніки! Якщо ви затопили сусідів, перекрийте воду і відключіть електролічильник в уникненні замикання.
  2. Відразу ж необхідно з`ясувати, хто є винуватцем того, що сталося події. Тут варіанти два: або ви і ваша недбалість, або керуюча компанія (ЖЕУ, ЖЕК), яка справила невірну установку сантехніки. Хоча, трапляється і таке, що винуватцем може бути виробник сантехнічного пристрою, у якого був шлюб.
  3. Якщо вашої провини немає, простежте, щоб в акті були вказані обставини, що свідчать про це. Також в акті має відображатися загальний стан затопленого приміщення (коли зроблений ремонт), правильні заміри.
  4. Якщо вина за вами, постарайтеся зустрітися з сусідами і залагодити проблему в досудовому порядку. Коли обидві сторони згодні на якесь загальне рішення, це необхідно письмово зафіксувати, чітко прописавши суму, терміни виплат або ремонт. У такому письмовому документі сусіди повинні вказати, що вони повністю згодні з обопільним рішенням і ніяких претензій більш до вас не мають. Добре б, звичайно, запевнити цей документ у нотаріуса.
  5. Коли сусіди замовляють незалежну експертизу, настійно рекомендуємо вам бути присутніми на ній. Слідкуйте за складанням акту. Далі в судовому порядку ви можете клопотати про судову експертизу, якщо вас не влаштує вимога виплати за завдані збитки.
  6. Чому всім в такому випадку радять найняти досвідченого юриста? Справа в тому, що звичайній людині буде вкрай складно визначити вірну величину виплати за завдані збитки. Щоб вас не змогли обдурити експерт з боку сусідів, зверніться самі до фахівця-оцінювача, який також працює з усією документацією. Така людина проконсультує вас по адекватної величиною збитку, скаже, чи не завищена вона.


Що робити, якщо ви затопили сусідів? У будь-якому разі не давайте волю емоціям, навіть якщо ваші сусіди неадекватно поводяться. Завжди краще перечекати момент гарячої спалаху і вирішити все мирним шляхом без звернення до суду.Увага, тільки СЬОГОДНІ!