» » » » Коли дитина починає сміятися?

Коли дитина починає сміятися?

Коли дитина починає сміятися?

Найперші посмішки малюка можна побачити ще коли він знаходиться в утробі: спасибі за це сучасним методам дослідження. А ось коли дитина, нарешті, народжується, зловити його посмішку, а вже тим більше дочекатися заливисто сміху, вийде не відразу.

У свій перший місяць малюк кривить ротик в усмішці, але вона поки ні до кого не звернена - це просто вираз задоволеності (ситості, сухості і тепла). У ці перші дні життя дитина чисто фізично не в змозі будь-кому адресувати емоції: протягом 30 днів від народження у діток короткозорість. Ось з другого місяця і можна починати чекати від малюка якихось особливих знаків уваги на свою адресу.

Коли діти починають сміятися

Лікарі називають конкретний період народження дитячого сміху: це вік трьох місяців. Причому саме усмішці належить тепер велика роль в зверненні до дорослого: плач відходить на другий план і висловлює різкі негативні емоції. А оскільки позитивного в життя немовляти набагато більше, то фахівці розрізняють у немовлят трьох місяців 70 і більше видів посмішок!

Деякі матусі запевняють, що їхній малюк у всю посміхався і реготав ще в 1,5 місяця. Таке теж цілком можливо і можна пояснити. У дітей генетично закладена тяга до спілкування: вони здатні «вбирати» міміку оточуючих. Якщо мама з перших днів життя дитини посміхалася йому і розмовляла з ним, абсолютно очевидно, що малюк почне їй наслідувати і відповідати взаємністю раніше встановленого терміну.До речі, саме тому період перших чотирьох місяців вважається одним з найважливіших у стосунках крихти і батька. Якщо з мамою у малюка існує крім емоційної, ще й тісний фізичний зв`язок (він чув її голос будучи в утробі, він постійно на її руках, він прикладається до її грудей і чує серцебиття), то батька ще належить вивчити, «скопіювати» його реакцію .

Фахівці давно встановили, що в сім`ях, де батько приділяв малюкові увагу в перші чотири місяці його життя, зв`язок між ним і дитиною в майбутньому набагато міцніше.

Якщо малюк не сміється

У разі, коли дитина починає сміятися пізно або не відповідає на емоції і міміку батьків, краще проконсультуватися з фахівцем. Справа в тому, що у малюка можуть бути проблеми із зором.

Щоб викликати у дитини додаткові емоції, як можна більше займайтеся з малюком: показуйте йому брязкальця, яскраві іграшки, розповідайте вірші і співайте пісеньки. І крихта так швидко виросте, що ви і запитати себе не встигнете, у скільки дитина починає сміятися!Увага, тільки СЬОГОДНІ!