» » » Чому батареї холодні?

Чому батареї холодні?

Чому батареї холодні?

Холодні батареї - вельми неприємний аспект життя для господарів квартири з настанням осінньої погоди. Адже вдома хочеться хоч трохи розслабитися, а низька температура в приміщенні цього ніяк не сприяє.

Тому потрібно розібратися в причинах відсутності тепла в радіаторах опалення.

Чому холодний радіатор

Розглянемо кілька поширених причин:

  • Комунальні служби ще не почали опалювальний сезон. Справа в тому, що законом закріплені норми, при яких міські служби включають обігрів будинків, підключених до центральної системи опалення. Детальніше про температурні нормах і часу початку сезону читайте в нашій статті Коли включають опалення.
  • Бруд в системі обігріву. Перевірте, чи теплі труби, які підводять теплоносій до радіаторів у вашій квартирі. Поговоріть з сусідами знизу і зверху, якщо у них в квартирах батареї гарячі, значить, проблема в тому, що у вас вони забиті окалиною, іржею та іншої брудом. У такій ситуації радіатори потрібно або промити під тиском, або замінити на нові, тоді довгоочікуване тепло прийде і в ваш будинок.
  • У разі якщо батареї холодні по одному стояку, тобто тепла немає в радіаторах, розташованих один над одним, причина в виникненні повітряної пробки в найвищій точці системи. Іншими словами, мешканцям верхнього поверху потрібно відкрити спеціальний кран, який встановлений тільки в їх квартирі і видалити з труб накопичився повітря. В результаті таких маніпуляцій рух гарячої води по системі буде відновлено і батареї швидко нагріються.

Чому батареї холодні знизуНасправді все складніше, якщо радіатори опалення нагріваються нерівномірно. Наприклад, до верхньої частини батареї не можна доторкнутися, щоб не обпектися, а низ ледь теплий або зовсім холодний. Так буває і в багатоквартирних будинках і в дво- або триповерхових котеджах.

У приватному будинку причина найчастіше полягає в неправильній системі монтажу опалення. Швидше за все, діаметр труб вибраний невірно і тиск теплоносія в мережі недостатня для продавлювання через систему. Вирішити питання можна тільки за допомогою інженера-теплотехніка, який зробить необхідні розрахунки, а модернізувати опалення доведеться з настанням теплої пори року.

У багатоквартирних будинках зазвичай всі розрахунки виконані правильно, а проблеми можуть виникнути тільки в разі, якщо хто-небудь з мешканців внесе зміну в систему у власній квартирі. Наприклад, при установці батареї з датчиком температури обов`язково монтується обводная труба, інакше весь стояк залишиться без тепла, коли сусіди перекриють кран на своєму радіаторі. Тому пройдіться по під`їзду або зверніться до фахівців домоуправління.Увага, тільки СЬОГОДНІ!