» » » Чому вдома холодно?

Чому вдома холодно?

Чому вдома холодно?

У зимовий період так хочеться хоча б у власному житлі відчути розслабляючу дію тепла. Однак в силу деяких обставин підтримувати оптимальну температуру в будинку або квартирі не виходить. У статті описані найбільш поширені причини холоду в приміщенні, а також можливі варіанти їх усунення.

Чому вдома холодно: причини

Розглянемо найпоширеніші причини.

Проблеми з системою обігріву

Насамперед перевірте радіатори опалення в усіх кімнатах будинку. Можливо, в одній або декількох батареях утворилася повітряна пробка (тоді її необхідно усунути), або вони перекриті (в цьому випадку потрібно відкрити всі крани, щоб забезпечити доступ гарячої води до всіх частин системи опалення).

Якщо вищевказані проблеми усунуті, а батареї все одно холодні або ледь теплі, причина недостатнього нагріву полягає в котельні, що відповідає за обігрів.

холодні стіни

Це одна з найбільш поширених причин холоду. Стіни не ізолюють приміщення вулиці в силу недостатньої товщини, виходу на північну сторону, наявності дефектів (щілин) між цеглинами або стиками панелей. Можливо, причина холодних стін також полягає в тому, що великі їх частини є зовнішніми.

Зазвичай такі стіни утеплюють за допомогою спеціального утеплювача (пінопласту, скловати), усунувши попередньо всі видимі щілини, а потім обробляють гіпсокартоном або іншим матеріалом.

Холодна підлога або стеля

Залізобетонні або бетонні плити і блоки погано нагріваються, при цьому абсолютно не тримають тепло. Проблема посилюється, якщо квартира розташована на першому або останньому поверсі. В такому випадку стеля та підлога з`єднані з горищним або підвальним неопалюваним приміщенням.

Допоможуть вирішити проблему теплі підлоги, а стелю можна утеплити також, як стіни.

Протяги з вікон або дверейПластикові вікна з потрійними склопакетами зазвичай позбавлені такого недоліку, якщо вони виконані правильно, дути з створу вікон не буде. Протяги можливі тільки в разі недостатньої обробки стиків монтажною піною або поганий збірки віконної рами.

Дерев`яні подвійні вікна потрібно додатково утеплювати. Щілини між рамами, а також стики дерева і скла можна обробити спеціальною замазкою або прозорим силіконом. Останній виглядає естетично без додаткового фарбування.

Несправність системи вентиляції

Дует з витяжки? У наявності дефекти монтажу. Система вентиляції забезпечує вихід повітря з квартири і ні в якому разі не повинна його впускати. Необхідно перевірити справність клапанів.

У багатоквартирних будинках цим займається керуюча компанія, в приватному будинку можна спробувати вирішити проблему самостійно або звернутися до фахівця.

Основні показники тепловтрати

За даними фахівців втрати тепла складають:

  • через дах - 25% від загальної кількості;
  • через стіни - 35%;
  • через створи вікон - 10%;
  • через двері - 15%;
  • через грунт - 15%.

Враховуйте ці показники при визначенні причин недостатнього обігріву житла.

Якщо температура в будинку нормальна, а вам все одно холодно, зверніть увагу на питання одного з користувачів нашого сайту Чому я весь час мерзну.Увага, тільки СЬОГОДНІ!