» » » Дитина б'ється: що робити?

Дитина б'ється: що робити?

Дитина б`ється: що робити?

Практично всі діти в своєму житті, хоч один раз, але когось вдарили. Бажання битися не завжди вважається ознакою поганого виховання. Якщо дітей своєчасно навчити направляти і контролювати свої агресивні почуття в потрібному напрямку, спонукаючи їх до соціальної поведінки позитивного характеру, наприклад: допомога, то в майбутньому можна буде уникнути багатьох проблем. У даній статті ми розглянемо, чому дитина б`ється, що робити в таких ситуаціях батькам і як відучити дитину битися в принципі.

Коли дитина б`є однолітків

Чотирирічного Микиту, який повернувся з відпочинку від бабусі, було не впізнати. Колись тихий і вихований дитина, став бити у дворі інших дітей, з якими раніше мирно грав. Його батьки були шоковані такою поведінкою, так як раніше такої агресії у дитини не помічали. Що ж сталося, чому дитина б`ється? Причина виявилася в наступному: Микита у бабусі, граючись у дворі, спілкувався з іншими агресивними дітьми і перейняв їх способи досягнення мети. Повернувшись, додому, він став застосовувати їх і в своєму дворі.

Коли дитина б`є батьків

Вероніці два роки, вона дуже цікава і рухома дівчинка, за що батьки іноді її шльопають, при поганій поведінці. Одного разу на заборону мами грати зі стільниковим телефоном, вона закричала і вдарила її по руці. Логічне запитання: чому дитина 2-х років б`ється? Вероніка, дивлячись на приклад батьків, які її шльопають, за провини або коли хочуть добитися якихось дій, також скористалася цим прийомом, щоб домогтися свого.

Сварки в родині між дітьми

Ще одним типовим прикладом дитячої забіякуватості, є сварки в родині між старшим і молодшим дитиною. Як часто буває, за відсутності батьків, діти мирно грають між собою, а в присутності, один з дітей може спеціально провокувати другого на рукоприкладство, з метою покарання. Батькам в такій ситуації краще не реагувати на сварки, а розбирати ситуацію з дітьми, тільки тоді, коли вони повністю заспокояться.

помилки батьківБагато бійки відбуваються за дуже схожим сценарієм: захищаючи себе, свої речі, поле діяльності, межі, а також превентивний захист - це, коли ще ніхто не зазіхнув на «моє», дитина замахується щоб вдарити. Якщо бачить, що мама притримує руку і продовжує далі мирно грати, якщо немає, і удар стався, то починає лаяти дитини або пояснювати, що це погана поведінка, і якщо хтось вдарить його, то йому теж не сподобається. У такій лінії поведінки є помилки, давайте детально їх розберемо, щоб краще зрозуміти, як відучити дитину битися.

Невірна зупинка агресивної поведінки

Коду мама зупиняє руку на замаху - це все одно вважається ударом. По суті ніхто не постраждав, і для «жертви» удару не було. Але для замахнувся дитини - удар був, а зупинка сталася не зсередини, по його власній волі, а ззовні. Як наслідок, у малюка не виникає власного гальмуючого імперативу, який спонукає зупинку агресивної поведінки. Перехоплюючи руку, як наслідок, ви вберігає тільки «жертву», не змінюючи відношення дитини до бійки. А подальше рівна поведінка демонструє ваше нормальне ставлення до агресії дитини.Щоб вирішити дану проблему, потрібно не фізичним дією зупиняти рукоприкладство, а голосовим. Якщо, послухавшись вашого наказу або окрику, дитина зупинить дію завдяки внутрішній команді - це вже буде означати, що він самостійно зупинив себе. Звичайно, причиною послужили ви, але виконання внутрішньої команда повністю належить йому, як на психічному, так і на фізичному рівні. Обов`язково з боку батьків має йти схвалення і похвала. Спочатку за самоконтроль, а вже після, за слухняність. І тільки потім настає черга моралі: що бити людей - недобре.

Така послідовність є важливою, а вам потрібно постаратися бути більш короткими. Наприклад: «Міша - НІ!», «Молодець сина, що не б`єшся і слухаєш свою маму. Ти ж знаєш, що інших діток ображати не можна ». Це психологічний вплив більше підходить, коли дитина в рік б`ється або трохи старше. Вже після 3-х років, цю схему буде застосовувати марно.

покарання

Багато батьків, при агресивності дитини, негайно починають: лаяти, читати мораль, апелювати до совісті - що є абсолютно марним, так як у малюка в цьому віці ще відсутнє абстрактне і асоціативне мислення. Якщо дитина в 3 роки б`ється, то перераховані вище дії батьків можуть призвести до протилежного ефекту. Зазвичай діти не можуть адекватно вирішити поставлені перед ними питання, наприклад: чи сподобається йому, якщо хтось його вдарить, і просто втрачають нитку розмови на цю тему, не вловлюючи суті, що його карають, читаючи лекцію, за якусь провину.

Ви також будете помилятися, якщо попросите забіяки вибачиться, або пошкодувати скривдженого їм дитини, вважаючи це спокутою провини. Для вашої дитини удар і вибачення є двома діями, не пов`язаними між собою. З точки зору дитини - проміжок між ударом і доброзичливим спілкуванням просто випав і не взаємопов`язаний, завдяки вашим питань та роз`ясненням, а також наполегливим вимогам виконати дану дію.

Логічним покаранням у цьому випадку є ізоляція, а саме - видалення з соціуму. Відразу і швидко вам потрібно або піти з майданчика, посадити в коляску, відійти в сторону, або самому відсторониться від дитини, якщо він вдарив вас. Такою поведінкою, ви чітко формулюєте: «битися не можна». Якщо ви негайно ізолюєте дитини, розумним способом, від інших дітей, тоді він не встигне переключиться на наступну задачу, і взаімосвяжет обидва цих дії. Після цього вам необхідно коротко висловити претензію, критикуючи дію, а не самої дитини.

Всі діти дуже вразливі, і їх легко образити, і навіть обдурити, якщо дитина в 5 років б`ється - знайте, що так він протестує проти обмежень і заборон від батьків і вихователів. Метою агресивної поведінки - є усунення будь-яких перешкод. Зазвичай войовничість поступово йде на спад. Якщо дитина б`ється в школі, з ще більш збільшеною агресією, особливо в початкових класах, то, швидше за все, скоро піде спад і з`явиться здатність вирішувати конфлікти іншими способами, завдяки досвіду, який з`явився на заняттях в ігрових ситуаціях.Увага, тільки СЬОГОДНІ!