Карати дитину?

Карати дитину?
Карати дитину?

Виховуючи дитину, багато батьків замислюються про те, чи можна його карати. І це правильно, адже покарання грає дуже велику роль в становленні майбутньої особистості.

Карати, безсумнівно, потрібно, і причина такого рішення об`єктивна: маленька дитина пізнає світ, він ще не розуміє, що таке добре, а що таке погано. Грамотне покарання - це спосіб показати дитині, в чому він не правий і що робити не варто. Питання в тому, що розуміти під таким покаранням.

Як не можна карати дитину

Не можна використовувати три варіанти покарання:

  • Фізичне покарання - часи, коли "мене в дитинстві пороли ременем, і нічого, нормальною людиною виріс" давно пройшли. У будь-якому випадку, це просто саме по собі неприпустимо і жорстоко;
  • Покарання гучним криком і лайкою - так ви тільки залякаєте дитини, особливо якщо він дуже маленький: він нічого не зрозуміє і не запам`ятає, крім вашого гніву;
  • Образа, особливо прилюдно - таке покарання ламає самооцінку дитини, це сильний удар по психіці, адже в такий момент він відчуває себе дуже поганим, нічого не вартим людиною. Пам`ятайте, що діти дуже вразливі.

Маленька дитина приймає на віру все слова батьків про себе - по суті, найближчих і люблячих його людей. Він не може, як дорослий досвідчена людина, розпізнати вашу неправоту, зрозуміти, що якісь слова сказані зопалу, необдумано, що причина ваших криків - поганий настрій і т. Д. Більш того, це відкладеться у нього в підсвідомості, а потім буде впливати на нього протягом усього життя. У дитинстві батьки закладають фундамент особистості дитини. Будь-яке слово, будь-який їхній вчинок по відношення до дитини, особливо до п`ятирічного віку, має дуже велике значення. Ось чому багато комплексів дорослої людини родом з дитинства.

Якщо часто і багато карати дитину неправильно, з нього виросте людина з нездоровою психікою, наприклад, забита, з низькою самооцінкою дівчина або жорстокий по відношенню до інших хлопець.

Як можна карати дитинуТепер розглянемо, які заходи можна вжити для покарання дитини. Для початку потрібно розібратися, чи винен ваша дитина, особливо якщо сварка сталася в компанії дітей. Якщо винен ваша дитина, потрібно на зрозумілій мові пояснити йому, в чому його вина. Розмовляйте з дитиною строго, але не підвищуйте голос. Поясніть, що він зробив не так і чому. Поставте дитини на місце того, кого він скривдив. Переконайтеся в тому, що він вас почув і зрозумів.

Можна поставити дитину в кут, але природно, не при гостях. Це покарання все ще є популярним і досить м`яким. Але перед цим потрібно обов`язково розповісти дитині, в чому його вина.

Ще один варіант покарання - це позбавлення чого-небудь за провину. Воно правомірно, коли малюк зробив щось дійсно погане, а не просто напроказнічал.

Загляньте також в інші наші статті і розділи:

  • Бити чи дитини
  • Що робити, якщо дитина не слухається
  • Виховання дітей


Увага, тільки СЬОГОДНІ!