Як карати дитину?

Як карати дитину?

Діти вимагають правильного і своєчасного виховання. Кожна дитина рано чи пізно починає пустувати. І часом ці витівки зовсім не невинні. Тут у мам і тат виникає питання, як правильно карати дитину, як дати зрозуміти чаду, що його вчинок був проведена дуже велика, а покарання справедливим. Справа ця досить тонке і підходити до вирішення подібних питань потрібно з розумом. Головне - не намагайтеся викликати у дитини страх, це неправильна тактика поведінки і бажаного результату вона не принесе. Дитина стане слухняним, але тільки на час. Зрозумійте для себе і завжди керуйтеся цим принципом: покарання - це не помста за погану поведінку, це справедливий життєвий урок, мета якого - виховання. Постарайтеся максимально доступно донести це до вашого малюка.

Перш ніж замислюватися, як карати дитину, подумайте. Оцініть ситуацію. Якщо малюк оступився вперше, не поспішайте приступати до дієвих заходів. Поговоріть в спокійних тонах, поясніть, що було зроблено не так, що добре, а що погано. Пам`ятайте, що ви маєте бути другом для своєї дитини. Зробіть все можливе, щоб після покарання малюк не відвернувся від вас і не закрився в собі.

Грамотно карати і виховуватиЧи не карайте дитину в пориві почуттів, він не повинен бачити ваш гнів. Будьте врівноважені, стримуйте себе і зберігайте тверезий розум. Пам`ятайте, що до покарання вдаються лише в крайніх випадках, коли стає ясно, що всі інші методи виховання не роблять ефекту. Поганий той батько, який не виховує, а тільки карає. Шукайте підходи та шляхи до вирішення проблеми.

Якщо дитина все-таки завинив і безкарним вчинок залишати не можна, пам`ятайте, що покарання має бути порівнянна з проступком. Не проявляйте жорстокість, не лишайте за самі дрібні витівки улюбленого заняття на тривалий час, одним словом, не перестарайтеся. Дуже часто батьки в якості покарання використовують примус до домашньої роботи. Наприклад, змушують прибирати іграшки або мити посуд. Це зовсім неправильно. Справа в тому, що після такого покарання дитина може вирішити, що якщо він виправиться, то це допоможе уникнути йому домашніх справ. Тобто може виникнути думка: «якщо я веду себе добре, то прибирання в кімнаті робити не потрібно». Це принесе додатковий ряд проблем, і сварок буде не уникнути.

Справедливо оцінюйте тяжкість покаранняКрім того, тяжкість покарання повинна бути адекватною щодо віку. Тут є дуже важливий нюанс: час у дітей тягнеться набагато довше, ніж у дорослих. Так, поставивши малюка 2х-4х років в кут на 15 хвилин, ви тим самим зваліть на нього непомірну тяжкість. Взагалі, малюків краще карати відразу після проступку, не чекайте, поки прийдете з гостей додому. Посадіть дитину на стільчик на 3 хвилини, цього буде достатньо. Якщо ви покарали дитину, ви повинні зуміти в той же час дати йому зрозуміти, що покарання - це ще не доказ того, що ви не любите його. Якщо хочете більш докладно дізнатися, як карають дітей, відео з різними рекомендаціями від професійних педагогів в цьому вам допоможуть.

Не призначайте дитині тілесні покарання

Розмірковуючи про те, як можна покарати дитину, безліч суперечок викликає питання про тілесні покарання. Тут потрібно сказати однозначне "ні". Яким би важким не був проступок, ніколи не вдавайтеся до цього методу. Він завдає шкоди не тільки фізичний, але і психологічний. Маленька людина стає або впертим, або надто поступливим. Краще виберіть одним із способів покарання ігнорування. Не звертайте уваги, не помічайте, не розмовляйте. Дайте зрозуміти, що цей поганий вчинок вас дуже засмутив і образив.

Після справедливого покарання навчіть чадо просити вибачення. Це дуже важливо. Запитуйте у дитини, чи зрозумів він, що зробив не так, візьміть обіцянку, що надалі він так робити не буде. У загальних рисах схема боротьби з поганою поведінкою така: зробіть зауваження, проведіть роз`яснювальну бесіду, якщо не допомогло - покарайте. У будь-якому випадку, пам`ятайте, що за кожним покаранням обов`язково слід прощення.Увага, тільки СЬОГОДНІ!