Як бити дітей?

Як бити дітей?

Що робити, якщо малюк відмовляється слухатися і поводиться абсолютно неналежним чином? Чи можна в такому разі бити чадо, і як це робити, щоб не завдати травму дитині? Спробуємо розібратися в цих питаннях.

Бити чи не бити?

Психологи всього світу говорять про те, що бити дітей вкрай не рекомендується, оскільки цим можна завдати не тільки фізичну, а й психологічну травму ще не зміцніла особистості. Детальніше це питання розглянуто в статті - Бити чи дитини.

Дотримуючись позиції, що бити чадо можна тільки в особливих випадках, ми підготували виключно інформаційний матеріал, який розповість, в якій формі реалізовувати даний вид покарання, щоб не заподіяти малюкові шкоди.

Порка як крайній захід

Отже, відразу домовимося, що бити дітей можна тільки в самих крайніх випадках, тобто після того, як були випробувані всі можливі виховні методики. Причому батькові слід знати якомога більше подібних прийомів - це дозволить виховати цілком розвинену, вільну і самодостатню особистість.

Намагайтеся будь-які види покарань виконувати не так на людях. Так ви лише принизите дитини, травмуєте або навіть зламаєте ще не зміцніла почуття власної гідності дитини.Однозначно відмовтеся навіть від легких ляпасів по запотиличник - незважаючи на те, що даний «прийом» дуже поширений, він може стати причиною серйозної травми голови. Якщо б`єте рукою, то можна злегка вдарити по руках неслухняне чадо, заборонивши йому тим самим щось чіпати, ламати.

Але взагалі, слід уникати ударів рукою, оскільки в цьому випадку ви будете безпосередньо асоціюватися з подібним покаранням, з болем і образою. Тому краще все ж буде бити дитину ременем - цей предмет виглядає досить загрозливо, але при цьому не асоціюється безпосередньо з вами. Він ніби відокремлений від вашої особистості.

Бити дитину слід тільки по попі - це найбезпечніша для ударів точка тіла. При цьому стежте, щоб удар був максимально щадним. Робіть акцент не на силі удару, а на його значенні для крихти. Нехай ляпас буде в значній мірі образливим, а не болючим.

Чому не варто бити дитину

Часте застосування сили по відношенню до малюка може стати причиною всіляких психологічних проблем:

  • У дитини накопичується внутрішня агресія. Він, можливо, стане більш слухняним у вашій присутності, але в оточенні чужих людей запросто вийде з-під контролю, буде мстити іншим за свої образи.
  • Якщо батьки часто б`ють дітей, то ті починають сприймати насильство як даність, яку вони не в силах подолати. І в підсумку дитина виростає в особистість, не здатну протистояти грубій силі, жорстокості.
  • Застосування сили без детальної роз`яснювальної виховної роботи не допоможе дитині зрозуміти, в чому помилковість його поведінки. Йому не прищеплюються норми моралі, етики, він лише запам`ятовує, що ось так-то робити не можна.
  • Згодом сила перестане бути для дитини мотивацією, він звикне до подібного методу виховання. Тоді у вас не залишиться більше важелів для того, щоб впливати на чадо.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!