» » Як правильно бити битою?

Як правильно бити битою?

Як правильно бити битою?

Біта - це спортивний снаряд, за допомогою якого гравці відбивають поданий м`яч. Ігри, в яких застосовується біта, це, наприклад, бейсбол, гилка, крикет. У різних види спорту біти мають різну форму, відрізняються за розміром, матеріалом, а так же способом нанесення удару по м`ячу. Вибір біти - важливий момент для кожного б`є, потрібно вибирати її в залежності від своїх фізичних сил і від таких параметрів, як зростання і вага. Спортсмени знають, як правильно бити битою. Давайте дізнаємося і ми!

  • стійка. Насамперед необхідно зайняти правильну стійку. Вона індивідуальна для кожного, повинна бути зручною і дозволяє легко зберігати баланс. Коліна в стійці повинні бути злегка зігнуті, плечі перпендикулярні підлозі. Голова не повинна сильно нахилятися вперед. Біту слід тримати двома руками, щільно з`єднавши кисті. Кисті не повинні бути розслаблені, інакше удар не буде достатньо "жорстким".
  • відбиття. Біта повинна йти до м`яча по найкоротшій траєкторії, а руки того, що б`є повинні знаходитися вище цієї траєкторії. Робіть якомога менше зайвих рухів, інакше ви ризикуєте не потрапити по м`ячу. Б`є повинен розуміти, що сила удару, це не головне. Набагато важливіше швидкість і реакція. Ще один момент, який говорить про хорошу техніку, це своєчасний перенесення центру ваги тіла під час удару по м`ячу. Тут головне не втратити рівновагу. Ноги постійно повинні знаходитися в тонусі. Своєчасне крутіння стегон і плечей створює відцентрову силу, яка надає бите максимальну швидкість при ударі по м`ячу.

Ось короткий опис того, як правильно бити битою. Поговоримо ще про те, чим відрізняються біти в різних видах спорту:

  • Біта для російської постоли повинна бути цельнодеревянная, плоска, без додаткової обмотки. Довжина ще становить 60-110 см. Кінець рукоятки має невелике потовщення. Вага біти не повинен бути більше, ніж 1500 грам.
  • Бейсбольна битка має форму круглого в перерізі стержня. Біта рівномірно товщає. Найбільше потовщення знаходитися в частині, що використовується для удару по м`ячу. Гравець тримає спортивний снаряд за найтонше місце. Розміри бейсбольної біти такі: 42 дюйма (106,7 см) в довжину і 2,75 дюймами (7 см) в діаметрі перетину. Для виготовлення використовують ясен, дуб, клен, березу. В аматорському спорті дозволяється використовувати біти з металу (сплавів алюмінію).
  • Біта для крикету за формою нагадує лопать, з одного боку вона пласка, а з іншого має трикутний виступ. Ручка циліндричної форми зазвичай має обмотку з гуми або тканини. Матеріал виготовлення - верба. Розміри крикетній біти: 96,5 см в довжину і 10,8 см в ширину.


Сьогодні, на жаль, біту використовують не тільки як спортивний снаряд, але і як зброю. Але ми сподіваємося, що отриману вами інформацію, як правильно бити битою, ви будете використовувати лише на спортивних тренуваннях!Увага, тільки СЬОГОДНІ!