» » Як наносити удари?

Як наносити удари?

Як наносити удари?

Уміння «отпіналі» супротивника по виступаючих частин тіла нерідко може зберегти людині його гроші, честь, здоров`я і життя. Здатність вистояти в бою з мінімальними втратами залежить від уміння захищатися і ухилятися, а можливість грамотно напасти на суперника допоможе і менше витратити на бинти з зеленкою, і вийти з бійки переможцем. Отже, розберемо, як наносити удари з найменшим втратою для себе і з найбільшим - для противника.

Всі ситуації, які можуть трапитися з вами в бою, розглянути не можна. Будьте готові до того, що ви і ваш супротивник будете діяти спонтанно, рефлекторно, так як правильно наносити удари без практичної підготовки ви не зможете. Але основні принципи бою варто врахувати заздалегідь.Запам`ятайте: удар можна і потрібно наносити з будь-якого положення, так як ваше тіло - вже само по собі зброю. Ніколи не переривайте рух, краще змініть напрямок і силу удару.

Основні удари

Удар головоюБити чолом, тим місцем, де починається лінія росту волосся. Це найбільш міцна область, яка містить найменше кровоносних судин. Бити можна вперед, в обертальному русі, а також тому, в обличчя супротивника. Бийте в чутливі місця: ніс, очі, скроню, підборіддя, кадик. Можна використовувати удар головою в сонячне сплетіння з розбігу, але врахуйте небезпека отримання травми.

Удари руками і ногами

При ударі рукою можна бити кулаком, ребром долоні, при ударі ногою - коліном, п`ятою, стопою (але займіть вигідну стійку, щоб супротивник не схопив вас за б`є ногу).

  • Прямий удар рукою. Стисніть кулак пальцями вниз і стрімко винесіть вперед праву руку. Після удару відведіть ліву руку назад, щоб знову стати в положення атаки. Сила удару повинна припасти на фаланги середнього і вказівного пальців біля основи.
  • Удар рукою знизу. Той же прямий удар, але лікоть руки, що б`є потрібно вивести вниз. Ліву руку потрібно відвести назад, а правою зробити різкий викид від низу до верху.
  • Удар рукою зверху. Початкове положення - ліва рука зігнута перед корпусом, а права занесена так, що ваш кулак знаходиться біля вуха. Локоть виноситься вперед, а кулак розгортається підставою до суперника. Для удару потрібно різко випрямити руку і нанести удар підставою кулака зверху.
  • Бічний удар рукою. Якщо вам цікаво, як завдати сильного удару, то вам варто вивчити цю техніку, але тільки після того, як ви освоїте удар рукою знизу, так як для бічного удару потрібно правильно винести лікоть. Силовий вплив при цій ударі на противника проводиться за рахунок швидкого викиду ліктя вгору і в бік. Основне навантаження припадає на плечовий пояс. Після удару правою рукою відразу виводите на ударну позицію ліву.
  • Удар зверху ребром долоні. Для цього удару потрібно правильно поставити долоню. Пальці стисніть разом, перші фаланги зігніть і напружте. Займіть положення аналогічне удару зверху. Винесіть лікоть ударної руки вперед, розгорніть передпліччя назовні, а потім випрямити різко руку. Удар найкраще наносити ребром долоні по шиї.
  • Удар підставою долоні. Відведіть кисть ударної руки назад. Слідкуйте, щоб пальці були напівзігнуті, напружте долоню. Рух проводиться таке ж, як і при прямому ударі кулаком.
  • Скручений удар рукою. Цей удар виконується аналогічно удару кулаком зверху, але в кінці розгорніть передпліччя всередину. Наносите удар тильною стороною кулака, сила повинна припасти на основи середнього та вказівного пальців. Ця дія підходить, якщо ви хочете нанести перший удар. Якщо все ж противник пішов від удару, зробіть аналогічний в корпус, наприклад, в сонячне сплетіння.
  • Удар ліктем. Удар ліктем знизу потрібно наносити зігнутою рукою в лікті. Лікоть в цьому випадку рухається від низу до верху, а пальці зживаються в кулак. Удар ліктем збоку проходить рух по зовнішній дузі.
  • Удар ногою вгору. Удар наноситься носком стопи в пах супротивника. Відтягніть носок і різко випрямити стегно. Корпус краще відхилити назад, щоб захиститися від контратаки.
  • Удар ногою збоку. Удар наноситься в поперек або під коліно. Для удару зігніть ногу в коліні і винесіть її вперед. Коліном наносите удар, руками захищайте корпус. Зробіть розворот на опорній нозі і нанесіть удар по корпусу супротивника.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!