» » » Як бити ногою?

Як бити ногою?

Як бити ногою?
Як бити ногою?

У будь-якій точці світу людина намагалася вибудувати таку систему самозахисту, яка задіяла б всі органи тіла. Рука людини грала роль утримання зброї, а ноги використовувалися для переміщення в просторі. Найбільш ефективні воїни прийшли до розуміння того, що ноги людини мають велику силу поразки в порівнянні з руками. Необхідно лише було зрозуміти, як бити з ноги правильно і створити систему підготовки бійців, оскільки робота ногами вимагає особливої гнучкості і рухливості суглобів. Найбільш популярні на сьогодні в світі техніки єдиноборств, такі, як карате, кік-боксинг, муай-тай, капоейра або кунг-фу, з деяким відмінністю використовують однакові вектори удару, точки контакту ноги і тіла супротивника, а також повернення ударної ноги на вихідну позицію. На прикладі вищевказаних єдиноборств ми розберемо, як навчитися бити ногами.

Прямий удар ногою вперед

бити ногою

«Мая-гері» в карате, «фронт-кік» в кікбоксингу здійснюється повною ступнею або п`ятою в живіт, груди або обличчя супротивника. Корпус тіла може подаватися трохи вперед, підключаючи масу, для здійснення толчкового ефекту. Капоейра в силу постійної рухливості бійця частіше використовує гострі прямі удари «Бенсу» в корпус або «чапа» в голову, подаючи тіло трохи назад для збереження рівноваги і швидкого повернення ударної ноги в початкове положення.

Бічний удар ногою

бити ногою

Цей удар наноситься з положення боком до супротивника або повною ступнею, або її зовнішньою частиною. При цьому «сайд-кік» або «еко-гері» виконаються при різкому притиснення коліна ударної ноги до грудей і «закручування» в бік противника з повним распрямлением. Капоейра практично не використовує цю техніку в силу того, що вона вимагає максимального вкладення сили і маси в удар, що негативно позначається на високій рухливості бійця.

Удар ногою збокуЦе один з найпоширеніших ударів ногою. «Маваші-гері» в карате - удар з бити ногоюневеликим поворотом корпуса всередину здійснюється передньою частиною голеностопа або гомілкою в голову, корпус або по ногах супротивника (так званий «лоу-кік» - нижній удар в кік-боксингу). Удар вимагає високої гнучкості і хорошою розтяжки для максимального випрямлення в коліні ударної ноги, особливо при ударі в голову. В капоейре іноді використовують носок ступні при відпрацюванні удару зверху в голову зі стійкою на одній руке.Так званий «ура маваші-гері» - удар ногою збоку з поворотом корпусу зсередини назовні. Цей, один з складних технічно ударів, вимагає хорошої розтяжки і рухливих стегнових суглобів. В цьому випадку ударна точка ноги - безпосередньо ступня.

Рубає удар ногою зверху вниз

бити ногою

Так званий в кікбоксингу «Ікс-кік» - один з найпідступніших і ефектних ударів в кікбоксингу. Він здійснюється різким підняттям ноги вище рівня голови з подальшим блискавичним опусканням вниз. При цьому, метою може бути як голова, так і ключично частина тіла, а також передпліччя і рука. Розвиваючи даний удар в стрибку, ми можемо поставити хорошу початкову вибухову швидкість.

Круговий удар і "вертушка"

Один з найкрасивіших ударів у всіх стилях - «раунд-кік» або удар з розвороту. Здійснюється на опорній нозі, розбиваючи блок руки, по корпусу або в голову бити ногоюбезпосередньо ступень. Удар може бути як швидким і хльостким прямою ногою, так і силовим нокаутуючим напівзігнутої ногою. В капоейре його варіант називається витончено «Міє Луа ді Компас» - півмісяць з упором на руки в різних варіаціях з ударом п`ятою, як в горизонтальній, так і вертикальній площині. В силу високої швидкості, боєць розвиває колосальну відцентрову силу, розвиваючись, як пружина в годиннику. Виконання даного удару в стрибку при правильній техніці виконання практично не дає можливості заблокувати його в силу того, що боєць вкладає в удар не тільки силу, але і всю свою вагу. Один з варіантів виконання «вертушки» знаком нам у виконанні Ж-К. Ван Дамма в вигляді ідеального поперечного шпагату.

удари коліном

Ці удари у всіх єдиноборствах допомагають ефективно вражати супротивника в ближньому бою. Бійці муай-тай при цьому активно використовують руки для захоплення за голову, бити ногоюпритягання противника назустріч коліну. Знаючи про підступність ударів коліном, тайці в першу чергу «виводять з ладу» саме ноги, завдаючи на самому початку бою жорсткі удари по колінах і гомілки так званими "лоу-кичками".

В основі кожної техніки лежить розуміння динаміки удару, прекрасна розтяжка і вміння «читати» супротивника, знаходячи вразливі точки для ураження ногою. Освоївши основні прийоми і розвиваючи практику, ми зрозуміємо, як бити ногою в критичній ситуації для самозахисту. Щоб тренування були продуктивними, не забувайте про розвиток сили ніг, займайтеся бігом і силовими присіданнями, тренуйтеся з напарником з використанням мішків для відпрацювання ударів ногами.Увага, тільки СЬОГОДНІ!