» » » Як збільшити силу удару?

Як збільшити силу удару?

Як збільшити силу удару?

Для збільшення сили удару, виробленого рукою або ногою, необхідно тренувати групи відповідних м`язів. Спеціально для цього розроблений ряд вправ, регулярне виконання яких забезпечить хороші результати.

За рахунок чого можна збільшити силу удару?

Як відомо зі шкільного курсу фізики, сила обчислюється як похідне маси на прискорення. Тобто сила - це добуток маси тіла на швидкість удару. З цього випливає, що збільшення сили удару можливо при збільшенні швидкості самого руху або маси тіла. Тому тренувальні методики можуть бути спрямовані або на набір спортсменом ваги (використовується у вільній боротьбі, сумо та ін.), Або на її розвиток реакції (це практикується в таких видах боротьби, як карате та інші східні єдиноборства). До того ж, в останньому варіанті методики швидкість збільшується як за рахунок швидкого руху рукою (ногою), так і за рахунок прискорення руху самого корпусу.

Як збільшити силу удару: рекомендаціїОднією тільки швидкості нанесення удару недостатньо для того, щоб його сила багаторазово зросла. Для нарощування максимальної сили удару при розмаху рукою або ногою слід вкладати імпульс тіла. Щоб уникнути пошкодження суглобів і кісток, не можна під час удару повністю випрямляти ногу або руку, а руху потрібно проводити не по прямій, а під різними кутами. Це зробить удар сильніше і міцніше.

Важливо стежити за становищем стоп:

 • Так, буде зручніше, якщо ноги будуть стояти трохи ширше плечей;
 • Варто мати на увазі, що під час нанесення удару в першу чергу піднімається п`ята;
 • Ступню в момент нанесення удару необхідно розгортати в той же бік, куди наноситься удар;
 • При ударі лівою рукою необхідно піднімати п`ятку протилежної ноги, і навпаки.


Крім того, щоб розвинути силу удару, як у боксера, необхідно пам`ятати про такі особливості в стійці:

 • При випаді вперед маса тіла, відповідно, переноситься вперед, а коліна повинні бути трохи зігнуті і пружинити;
 • Наносячи удар, потрібно одночасно розгортати стегна в сторону противника;
 • Вражаюча рух в близькому бою буде ефективніше, якщо при цьому робити повне рух корпусом;
 • Тягнутися вперед під час удару не слід, так як це знижує силу удару - потрібно різко розгортати тулуб;
 • Відводити руки назад, готуючись до нанесення удару, не потрібно, так як противник може передбачити таку дію і перешкодити йому;
 • Удари потрібно наносити на видиху;
 • Якщо планується наносити удар кулаком, його при цьому потрібно стискати з максимальною силою.

Які м`язи зміцнити, щоб удар був сильніший?

Тренування сили удару не буде результативною, якщо м`язи у людини слабкі. Тому слід приділити увагу певним м`язам і прокачати:

 • трицепси;
 • м`язи передпліччя;
 • великі грудні м`язи;
 • дельтовидні м`язи;
 • найширші м`язи спини.

Ці тренування підійдуть для зміцнення м`язів:

 1. Весь перерахований комплекс м`язів працює під час виконання віджимань. Тому перед тим як приступати до тренувань за силою удару, найкраще хоча б 2-3 тижні віджиматися від підлоги. Почати можна з 15-20 віджимань в день, щодня збільшуючи кількість повторень і підходів. Тоді збільшити силу удару кулаком буде в два рази легше.
 2. Крім віджимань, накачати м`язи рук, спини і грудей допоможуть підтягування. Для цього найкраще підійдуть вправи на турніку - руки повинні триматися за перекладину зворотнім хватом (долоні обгорнуті-на-віч) на відстані трохи ширше плечей. Для кращого ефекту можна підвішувати на пояс або ноги вантаж. Починати потрібно з такої кількості підтягувань, яке можливо, з кожним разом збільшуючи кількість повторень.
 3. Набивання м`яча об підлогу. Існує спеціальний м`яч, за допомогою якого тренуються професіонали-боксери. Але через брак професійного м`яча згодиться і звичайний баскетбольний. Для виконання вправи потрібно поставити ноги на ширину плечей, торс залишити прямим. М`яч заносять якомога вище над головою і з найбільшою силою намагаються вдарити об підлогу. Після відскоку м`яч необхідно зловити. Повторити слід не менше 15-20 разів.
 4. Ще одна вправа - присідання зі стрибком. Для його виконання потрібно прийняти вихідне положення тіла - ноги поставити на ширину плечей, а руки залишити вільними. Після цього треба сісти настільки глибоко, поки коліна не опиняться на одному рівні з сідницями. Потім потрібно максимально вирівняти тіло в стрибку вгору, піднімаючи при цьому руки над головою. Цей рух буде ефективним в тому випадку, якщо його виконувати до тих пір, поки не закінчаться сили. Можна ускладнити виконання, якщо взяти в обидві руки обважнювачі (гантелі).
 5. Для збільшення сили удару підійдуть і кидки м`яча в сторони. Щоб виконати цю вправу, потрібно встати боком до стіни, а ноги розставити на ширину плечей. М`яч необхідно взяти в руку, яка розташована далі від стіни, і жбурнути об стіну. При кидку необхідно стежити, щоб були задіяні м`язи преса, рук і стегон. Кидати м`яч потрібно якомога сильніше, а при відскоку його необхідно зловити. Найкраще, якщо повторення кидків будуть дуже швидкими. Слід повторити вправа не менше 20 разів для кожної руки.


Увага, тільки СЬОГОДНІ!