» » » Чому немає води?

Чому немає води?

Чому немає води?

Відсутність гарячої або холодної води в будинку заподіює масу незручностей. І якщо з відключенням гарячої води в літній період багато хто вже змирилися і стоїчно переживають цей час, нагріваючи воду в тазах і чайниках, то повна відсутність води зіб`є з пантелику будь-кого. Кому скаржитися? Куди дзвонити? У цій статті ми постараємося розібратися, чому немає води в крані і що в такий ситуації робити.

Система водопостачання

Щоб розібратися в причинах, необхідно чітко уявляти собі систему водопостачання. Давайте поетапно розглянемо шлях від свердловини до водопровідного крана на вашій кухні або у ванній і з`ясуємо, які поломки і проблеми можуть виникати на кожному етапі.

  • Вода для центрального водопостачання міста черпається з водозаборів. За допомогою насоса вона подається з глибинних свердловин в спеціальні резервуари, звідки потім за допомогою вже інших насосів вода потрапляє в систему міського водопостачання. Ціле місто може залишитися без води, якщо ці насоси будуть відключені. Таке нерідко трапляється, якщо у водоканалу є велика заборгованість по оплаті електроенергії. В цьому випадку насосні станції можуть знеструмити.
  • Міська водопровідна мережа складається з декількох відсіків, закільцьованих між собою. Коли відбувається аварія на певній ділянці, подача води до решти ділянок ланцюга не припиняється. Відключення води на певній ділянці також може бути пов`язано з проведенням ремонтних робіт.
  • На шляху до кожного окремо взятому будинку вода переміщається по трубах, минаючи безліч заслінок. Для того щоб мешканці багатоповерхових будинків також отримували воду на верхні поверхи, використовуються спеціальні насоси або автоматизовані системи підвищення тиску. Поломка будь-якого з цих компонентів водопостачання призведе до припинення подачі води до всього будинку. У разі, якщо ламається насос, подача води, як правило, зберігається в межах 3 нижніх поверхів.
  • На вході водопровідної труби в кожен окремо взятий будинок стоїть засувка, яка регулює обсяг подачі води. Далі вода розподіляється по горизонтальних трубах, від яких в багатоквартирних будинках відходять стояки - вертикальні труби для підведення води в квартири на верхні поверхи. На кожному стояку також встановлено спеціальний вентиль. Як правило, він знаходиться в нижній квартирі. Мешканці цієї квартири іноді через незнання перекривають його, тим самим позбавляючи води не тільки себе, але і жителів верхніх поверхів. Поломки на даному етапі відносяться до сфери відповідальності не міськводоканалу, а місцевого ЖЕУ. Якщо ж мова йде про кооперативі, то всі турботи по ремонту та обслуговуванню водних комунікацій лежать на самих мешканцях.


Якщо у вас в квартирі немає води, то, як правило, це пов`язано або з аварією на одній з ділянок, або з плановим відключенням води на окремо взятій ділянці для ремонту. Якщо труби міняють тільки в вашому домі, то за кілька днів до початку ремонтних робіт, місцева ЖЕУ або ТСЖ вивішує відповідне оголошення. Якщо ніякого оголошення або повідомлення ви не отримували, а води в будинку немає, то спочатку вам необхідно буде подзвонити в місцеве ЖЕУ / ТСЖ і повідомити про проблему. Якщо ж вони не зможуть встановити і усунути причину відсутності води, потрібно буде дзвонити в міський водоканал. Контактні дані можна знайти в довідниках телефонів і відшукати в Інтернеті. Для Москви, наприклад, буде актуальний цей сайт.

Вам також може допомогти в цьому питанні стаття Куди дзвонити, якщо немає води.Увага, тільки СЬОГОДНІ!