» » » Чому немає гарячої води?

Чому немає гарячої води?

Чому немає гарячої води?

Відсутність гарячої води приносить масу незручностей споживачам комунальних послуг у будь-який час року. Тому зовсім не дивно, що мешканці відключених будинків зазвичай «обривають» телефони керівників компаній, бажаючи знати, чому відключили гарячу воду. З яких причин комунальними службами може відключатися гаряча вода і про те, наскільки законно подібне відключення, і піде мова далі.

Чому немає гарячої води: основні причини

  1. Ремонт системи гарячого водопостачання. В першу чергу мова йде про плановому ремонті або заміні труб. Мешканцям відключених будинків слід знати, що про проведення подібних робіт їх зобов`язані попередити заздалегідь (наприклад, через місцеві засоби масової інформації або повісивши оголошення на вході в під`їзди).

  2. Аварійне відключення. Аварії, які призводять до відключення гарячого водопостачання, можуть трапитися на водонапірній станції (в цьому випадку нерідко відключається і холодна вода), в нагрівальної системі окремих будинків, що знаходяться у відомстві домоуправління, або трубопроводі (наприклад, прорив).

  3. Відключення за несплату. Як правило, відключення гарячої води окремому неплатнику комунальними службами проводиться вкрай рідко. Однак це може статися в разі накопичення неплатником дуже великий борг (якщо такий захід передбачена договором з керуючою компанією).  4. Перекриття вентилів подачі гарячої води в конкретному будинку, квартирі або під`їзді. Іноді це може статися і помилково.

  5. Несправність котла для нагрівання води. Це найвірогідніша причина, чому не йде гаряча вода в будинках з самостійним забезпеченням гарячою водою. Іноді котли виявляються просто не включеними.

  6. Профілактичне відключення. Це може бути найімовірнішою причиною того, чому відключили гарячу воду влітку. Профілактичні відключення потрібні для того, щоб підготувати систему централізованого теплопостачання до осінньо-зимового періоду, коли вона буде працювати в повну потужність. Профілактика включає в себе технічний огляд і випробування теплових мереж на міцність, а також їх діагностику, ремонт, і перекладку, заміну і оновлення обладнання. Відповідно до закону (пункт .3.1.11 СанПіН 2.1.4.2496-09) профілактичне відключення не повинно тривати більше двох тижнів.

Звичайно, відсутність гарячої води дуже неприємне явище, адже тоді виникає питання як нагрівати воду і як митися в цьому випадку. Детальніше про це розповідається в статті нашого сайту як митися.Увага, тільки СЬОГОДНІ!