» » » Чому люди сміються?

Чому люди сміються?

Чому люди сміються?

Така проста і властива всім нам річ як сміх для вчених дотепер залишається загадкою. І ще більше питань викликає той факт, що на одній і тій же незнайомій жартом одні люди сміються до упаду, а інші лише здивовано знизують плечима. Чому люди сміються? Спробуємо дати відповідь на це питання.

Що ми знаємо про сміх

Люди - єдині істоти на планеті, здатні сміятися. І все, що вчені на сьогоднішній день відомо про те, чому ми сміємося, це:

  • Доросла людина сміється приблизно 17 раз в день;
  • Під час сміху задіюються 80 м`язів обличчя;
  • Регіт від душі може спалити 550 калорій протягом півгодини, а одна хвилина сміху рівноцінна 10 хвилинам фітнесу;
  • Під час сміху знижується кров`яний тиск, поліпшується кровопостачання, зменшується рівень стресу;
  • Сміх сприяє виробленню ендорфінів і антидепресантів, що призводить людей в стан умиротворення;
  • Сміх, це одна з реакцій людини на гумор або лоскіт;
  • Сміх може бути ознакою нервового напруження або психічного розладу;
  • Сміх - це не вроджена емоція, і за генотипом вона не передається.

Вивченням сміху займається спеціальний розділ психіатрії, він називається гелотологія. Наукове визначення сміху звучить так: складний акт, який складається з модифікованих дихальних рухів, пов`язаних з певною мімікою.

Яким буває сміхСміх буває різний, він може бути природним, сміливим, заспокійливим, а може бути запобігливим, знущальним, загрозливим, коли ми відчуваємо дуже сильні емоції, може навіть виникнути «сміх крізь сльози». Але якщо тих, хто сміється, сміх все ж заспокоює, то тих, над ким сміються він може засмутити і образити. Ми любимо жарти, але не любимо бути їх об`єктами, і коли все ж так відбувається, ми часом з гіркотою зітхаємо: Чому з мене сміються? Люди і справді сміються, коли бачать незграбність або слабкості в іншій людині. Тому, чуючи поруч з собою гучний сміх, люди з низькою самооцінкою в першу чергу вважають, що сміються саме над ними. Почемусмеются уві сні? Сміх - це природна для нас реакція, але іноді ми так придушуємо свої емоції, що вони починають проявлятися в момент, коли ми перестаємо контролювати свій розум, а саме уві сні.

Що викликає сміх

У спробах відповісти на питання століття, що саме викликає сміх, чому посміхаються маленькі діти, чому сміються дівчата, звідки береться відчуття смішного, вчені витрачають роки. А точну відповідь так і не знайдено. Експерт з сміху Роберт Провайн годинами записував розмови людей, намагаючись зрозуміти, що ж викликає у них сміх. І він виявив лише загальні закономірності - сміх був реакцією на забавний жарт, на несподіване вирішення ситуації, а іноді просто виникав без причини. Але одне відомо точно, сміх притаманний усім людям від народження, не як психічна, а як фізіологічна особливість. Сміються навіть глухонімі від народження люди, які ніколи в житті не чули сміху. Можливо сміх - це наш інструмент соціальної взаємодії. Адже добрий сміх згуртовує, робить людей простіше і ближче, але може і посварити, якщо люди сміються один над одним, і завжди без винятку привертає увагу людей протилежної статі.Увага, тільки СЬОГОДНІ!