» » » Як не кричати на дитину?

Як не кричати на дитину?

Як не кричати на дитину?

Ви так довго чекали появи на світ свого первістка, а тепер, коли він трохи підріс, ви все частіше ловите себе на тому, що підвищуєте на нього голос. І це зовсім не означає, що ви його не любите, просто ви на підсвідомому рівні «запрограмовані» на крик. Адже саме так вас виховували і ваші власні батьки. Давайте розберемо в цій статті, як не кричати на дитину.Перш ніж почати підвищувати голос на малюка подумайте про те, що ви в цю хвилину стаєте, один від одного все далі і далі, а тонка, незрима ниточка, що зв`язує вас, рветься. Крім цього ваш крик ранить дитину і робить негативний вплив на психіку.

Як не зриватися на дитину

 • Коли хто-небудь з батьків переходить на крик, то діти зазвичай лякаються, а можуть навіть замкнутися в собі.
 • Більшість дітей сприймає крик, як напад, і саме тому можуть кричати у відповідь, тікати або якимось чином піти від крику.
 • Розглядаючи те, як не кричати на дитину, необхідно уточнити, що наші діти будуть, дорослішаючи, копіювати нашу манеру поведінки і спілкування. І якщо ви, для того щоб домогтися від своєї дитини якихось дій, вигідних вам використовуєте крик, то ви просто-напросто залякуєте своєї власної дитини.
 • Бувають випадки, коли батьки кричать на дітей несвідомо. Так як в даний момент просто під дією будь-яких причин втратили над собою контроль. А таким чином діти розуміють, що спілкуватися на підвищених тонах- це нормально і прийнятно.

 психологи радять

 • давати дітям право на те, щоб захищати себе від нашого крику замість того щоб тікати.
 • берегти дитяче почуття гідності і давати їм зрозуміти, що кричати на них, в будь-якому випадку не варто.
 • всіляко зміцнювати взаємозв`язок між батьками і дітьми, а також виявляти свою повагу до дитячих потреб і почуттів.


Також є кілька порад, з приводу того, як перестати кричати на дитину.

 • Мама повинна спробувати заспокоїти свою нервову систему. У цьому може допомогти маска для обличчя, розслаблююча ванна або душ, читання, в`язання, вишивання. Одним словом мама повинна знаходити час для відпочинку і для себе.
 • Спробуйте замість крику співати. 
 • Якщо ви ловили себе на тому, що у вашій мові іноді проскакують лайки, то постарайтеся замінити їх іншими, вами особисто вигаданими. Наприклад, замість «гадина» можна сказати «Ах ти бумбульчік!» Або щось в цьому роді. Пам`ятайте, що найдієвіший засіб проти крику і агресії це гумор і сміх. Замість того щоб кричати, повізжіте, як порося і похрюкайте. Вам буде смішно, і ви відволічете себе від причини скандалу. 
 • Якщо ж ситуація досить серйозна і потрібно проявити строгість, то постарайтеся доносити свої думки дитині строгим і твердим голосом. Він повинен розуміти, що мама його як і раніше любить, але в цій ситуації він не має рації.
 • Якщо ви втомилися або ж у вас просто поганий настрій, то скажіть про це своєму малюкові. Є шанс, що вас зрозуміють і не засудять.
 • Навіть якщо крику уникнути не вдалося, то постарайтеся прибрати зі свого голосу агресію і ненависть. Її присутність неприпустимо, тому що може поранити малюка.
 • Лаючи своє чадо, уточніть, що робити ось так от погано, так роблять погані і неслухняні діти, а він же хороший, тому робити так не повинен.
 • Тепер ви точно знаєте, як виховати дитину без крику. Якщо вам не подобаються або не підходять ці методи, то можете придумати свою власну методику, яка допоможе вам викорінити крик і в вашому домі запанує спокій, любов і доброта. Оскільки дуже важливо все пояснювати малюкові дохідливо з самого раннього дитинства, а не кричати на нього. Адже ваш приклад поведінки в майбутньому істотно відіб`ється на ньому. Тому так важливо бути терплячим і спокійним батьком, щоб вкласти в свого маленько генія все найважливіше і найкраще. 


Увага, тільки СЬОГОДНІ!