» » » Чому відмовляються від дітей?

Чому відмовляються від дітей?

Чому відмовляються від дітей?

Нерідкі, на жаль, випадки відмови батьків від власних дітей. Однак проблема цим не обмежується. Тому статтю про те, чому відмовляються від дітей, ми умовно розділили на дві частини. Перша присвячена відмов від уже народилися малюків, а друга - причин, чому люди не хочуть мати дітей.

Чому відмовляються від власних дітей

Основною причиною, чому відмовляються від дітей, є несерйозне ставлення до материнства і до батьківства. У таких батьків діти, як правило, з`явилися несподівано, вони не були ні запланованими, ні бажаними. Особливо великий відсоток «відмовників» серед молодих батьків (до 18 років), хоча, треба визнати, і в цьому віці перебувають вельми свідомі матері, готові взяти відповідальність за дитину на себе.

Нерідко молоді матері відмовляються від дитини, оскільки не хочуть ростити його одні, так як несвідомі представники сильної статі, які стали батьками, як правило, «випадково», не хочуть приймати жодної участі у вихованні малюка.

Причиною відмови може бути неможливість матеріального утримання дитини. Шкода, що нерідко розуміють це тільки після народження малюка, що знову вказує на несерйозність і безвідповідальність.Незрілі батьків. Вони ще не встигли "пожити для себе", вони ще самі діти, а народжена дитина вимагає часу і уваги. І тут мова не тільки про вік, незрілість може бути емоційна.

Дуже важливо, щоб юнаки та дівчата усвідомлено відносилися до питання зачаття, адже саме неусвідомленість є основною причиною відмов від дітей. Думати про виношування і народження дитини можна тільки тоді, коли ви абсолютно впевнені, що малюк для вас - це найвище щастя. Нерідко виходить так, що від дитини відмовляються через якийсь час. Можливо він був запланований, здавався бажаним. Чому так відбувається? Треба розуміти, що дитина - це не мила лялечка, з якої можна тільки грати і сюсюкати. Догляд за дитиною - неймовірна праця, що вимагає терпіння. І тут стає зрозуміло: батьки не думали про труднощі виховання дитини, не розуміли їх, не усвідомлювали.

Чому люди не хочуть мати дітей

Причини, чому відмовляються від дітей, ми з`ясували. А ось варіанти, чому люди не хочуть мати дітей, набагато різноманітніше, хоча більшість з них укладаються в одну з перерахованих нижче формул:

  • у нас немає грошей народжувати і виховувати дитину;
  • ми так зайняті, що на дитину просто не залишиться часу;
  • ми хочемо пожити для себе, про дитину поки не думаємо;
  • я не хочу ростити дитину одна;
  • я за, а ось чоловік (дружина) проти.

Як бачимо, варіантів маса, але всі вони зводяться до того, що потенційні батьки просто не готові взяти на себе відповідальність за народження та виховання дітей. Варто відзначити, що це все ж більш усвідомлена позиція, ніж народити і кинути, хоча засмучує той факт, що інстинкти материнства і батьківства серед багатьох росіян відходять на другий план, поступаючись егоїстичним цілям. Звичайно, це добре, що майбутні батьки спочатку думають про те, на що вони будуть утримувати і виховувати дитину. Проблема в тому, що коли кошти з`являються, або пропадає бажання народжувати, або народжувати вже просто пізно. Моя думка: на виховання як мінімум одну дитину у працюючих батьків гроші знайдуться завжди, а відмовки можна придумувати до нескінченності.Увага, тільки СЬОГОДНІ!