» » » Що таке кавер?

Що таке кавер?

Що таке кавер?

Дуже часто ми чуємо незнайомі нам слова і намагаємося зрозуміти їх значення. Так, останнім часом в муз-парадах і музичних передачах широко вживається слово кавер, тому варто розібратися, що таке кавер.

Поняття «кавер»

Кавер (cover) в перекладі з англійської - "укриття" чи "захист". Цей термін використовується для позначення нової інтерпретації відомої пісні або п`єси.

Кавер або ж кавер-версія - це нове прочитання всіма відомого і вельми популярного хіта. Якщо детальніше, то це виконання відомої пісні або мелодії новим колективом або співаком. Дуже часто кавери звучать абсолютно по-новому і істотно відрізняються від оригіналу. Буває так, що кавер-версія звучить набагато краще, і ніхто навіть не згадує оригінальну версію композиції. Соліст групи "Soundgarden" Кріс Корнелл виконав відому пісню "Billy Jean", яку в оригіналі співає Майкл Джексон в повільнішою модифікації. Цей хід вдихнув нове життя у вже забуту мелодію. Досить часто кавер-версії композицій видають цілими збірками. Такий збірник носить назви триб`ют (від англійського «tribute» віддання почесті).

Що таке кавер-група?

Кавер-група - це музична група, яка виконує виключно кавери відомих композицій. Для успішної кавер-групи обов`язкова присутність двох видів вокалу - жіночого і чоловічого. Це цілком закономірно, адже чоловічі пісні навіть в кавер-версіях краще сприймаються, якщо їх виконує чоловік, і навпаки. Насправді виконання каверів - справа зовсім непроста. Адже музикантам потрібно дуже постаратися, щоб не тільки не зіпсувати відомий і всіма улюблений хіт, але і надати йому нового звучання, щоб їх запам`ятали. Багато сучасні відомі музичні колективи починали саме як кавер-групи, напрацьовує поступово свій власний авторський репертуар.

Сьогодні кавер-версії пісень досить широко поширені, і, як би ми до них не ставилися, багато хто з них дуже популярні і успішні.Якщо ви хочете зробити ремікс пісні, читайте про це в статті Як зробити ремікс.

Інформація про виконавців знаходиться в розділі Музичні виконавці.

Якщо ви не можете визначитися з піснею, яку хотіли б заспівати на конкурсі, читайте статтю Яку пісню заспівати на конкурсі.

Дізнатися про інші нові словах ви зможете, відвідавши розділ визначення.Увага, тільки СЬОГОДНІ!