» » » Як відбити пенальті?

Як відбити пенальті?

Як відбити пенальті?

У футболі, спеціально призначений удар по м`ячу, розташованому на відстані 11 метрів (12 ярдів в країнах з англійською системою вимірювання) від лінії воріт супротивника, називається пенальті. Причому ворота противника захищені одним гравцем - воротарем.

Незважаючи на те, що, як відбити пенальті знає кожен футболіст, все ж відбити цей удар - велика удача. Друга назва удару звучить як «смертна кара», а сама ідея проведення пенальті належить ірландцеві Вільяму Маккраму. Процедура виконання пенальті регламентована 14 правилом, прописаним в Правилах гри в футбол. Одинадцятиметровий удар був введений в ці правила в 1891 році.

Призначення і виконання удару

Одинадцятиметровий удар у грі призначається тоді, коли футболіст допускає в межах власного штрафного майданчика за будь-яке порушення, карається штрафним ударом. М`яч же при даній події знаходився в грі. Вироблений таким способом гол, неодмінно зараховується.

Для проведення процедури удару, м`яч для початку встановлюють на 11-метрову позначку. Визначається один гравець, який буде виробляти удар.Гравці, які не беруть участь в пенальті, тобто все крім воротаря і пробиває, зобов`язані до удару присутнім в межах ігрового поля, однак далі 11-метрової позначки, за межею штрафного майданчика. Також, дана відстань не повинно знаходитися ближче 9,15 метрів. На футбольному полі допустима відстань позначено дугою, що примикає до штрафного майданчика.

Гравець, який призначений на виконання удару, повинен по сигналу судді направити м`яч вперед за допомогою удару. При цьому повторно торкатися м`яча до того моменту, поки він не торкнеться будь-якого іншого гравця, що пробиває не може. Коли удар завдано і м`яч рухається вперед, вважається що він (м`яч) знаходиться в грі.У разі призначення пенальті в кінці тайму (тобто час тайму закінчилося), для його здійснення додається потрібне для цього час. У подібних ситуаціях гол зараховується і тоді, коли м`яч потрапив у ворота після кількох відскоків від конструкції воріт і воротаря при будь-якій послідовності описаних дій.

покарання порушень

Коли суддя подав сигнал для проведення удару, значить, гравцеві надається можливість пробити пенальті. За результатами удару, а також того, гравець від якої команди порушив Правило 14, суддя приймає певне, чітке рішення.

  • Що проводить удар гравець, або його партнер порушили Правила гри, і м`яч потрапив у ворота, тоді удар повторюється.
  • Що проводить удар гравець, або його партнер порушили Правила гри, і м`яч не влучив у ворота, тоді команда-суперник отримує право на здійснення вільного удару, виконуваного з позначки в 11-метрів.
  • Воротар (або його партнер) порушили Правила гри, і м`яч потрапив у ворота, тоді гол зараховується однозначно.
  • Воротар (або його партнер) порушили Правила гри, і м`яч не влучив у ворота, тоді удар повторюється.
  • Якщо гравці обох команд порушили Правила гри в футбол, тоді удар повторюється, і, якщо в момент руху м`яча вперед, а також до того моменту, коли він (м`яч) торкнеться вратарних стійок, або поперечини, самого воротаря, будь-якого іншого гравця або ж не «вийде» з гри, хтось, або щось торкнеться м`яча (випадково кинутий з трибуни предмет і т.п.), тоді удар повторюється. У разі якщо сторонній об`єкт торкнувся футбольного м`яча вже після його відскоку від конструкції воріт або воротаря, тоді вже призначається «спірний м`яч».

У грі допустимі обманні рухи під час здійснення розбігу для твору удару, маючи на меті введення в оману суперника (воротаря). Уточнення: обманні рухи при ударі по м`ячу, вважаються правопорушенням і вважаються неспортивною поведінкою, коли гравець вже завершив розбіг.

Пенальті в комп`ютерних іграх

У сучасному світі комп`ютерних ігор існує ряд вельми цікавих і цікавих симуляторів футболу. Переглянути відео про те, як відбивати пенальті в fifa 12 можна, клікнувши по засланні.

Часто у геймерів виникає безліч питань, пов`язаних з пробиттям пенальті. Щоб м`яч не летів куди попало, то чи вгору, в бік і так далі, краще освоїти функції дії ряду кнопок:

  • Бити пенальті можна кнопкою LT. Вона включає синій коло (мішень), після чого вибирається точка, в яку гравець збирається бити. Важливо: в момент удару стежте за бегунком в нижньому лівому кутку. Якщо показник посередині, ймовірність того, що гравець заб`є - велика. Якщо на червоній позначці, м`яч швидше за все полетить куди завгодно.
  • Щоб відбити пенальті воротарем потрібно включити Num Pad. Вибравши дану позицію за допомогою стрілок, слід вирішити:
  • відбивати пенальті після удару гравця по м`ячу натиснувши кнопку Right Stick (відповідає за пророблення фінтів).
  • відбивати пенальті «навмання», що зажадає від гравця натискання перед здійсненням удару суперником, стрілки Right Stick.

Одна з версій того, як відбивати пенальті, представлена на клавіатурі, де справа розташована кнопка Hum Lock, а під нею цифри. Коли гравець б`є пенальті, слід натиснути комбінацію 8-4 + Shift. Комбінації 4-2 + Shift відповідають лівому нижньому кутку, а 8-6 + Shift - правого верхнього кута і т.д.Увага, тільки СЬОГОДНІ!